01  Rodinné domy

Rodinný dům v údolí Beskyd

VÍCE O PROJEKTU
01  Rodinné domy

Rodinný dům v údolí Beskyd

Typ projektu
Rodinný dům

Místo
Jablunkov

Rok realizace
2021

Autoři projektu
Ing. arch. Marek Pyszko
Ing. arch. Lukáš Wawrosz

Fotografoval
Lukáš Legierski, LEGI

V malebném údolí Beskyd se tyčí nový rodinný dům, který vychází z tradičních tvarů regionální architektury, ale zároveň je přizpůsoben současným požadavkům na komfort a funkčnost. Dům je situován na svažitém pozemku s úžasnými výhledy do krajiny a je orientován podél vrstevnice společně v jedné ose se stavbou garáže.

Garáž je postavena jako dvoupodlažní a nabízí sklep s pohledovým betonem a na střeše terasu se zelenou střechou přístupnou přímo z ložnice domu. Dům je kompaktní a symetrický, s obdélníkovým půdorysem a sedlovou střechou. Výrazným prvkem je prodloužení střechy na jihovýchodní straně, které tvoří krytou terasu.

V interiéru je dům rozdělen na dvě části: společenskou a klidovou. V přízemí se nachází otevřený prostor obývacího pokoje, jídelny a kuchyně s oddělenou pracovnou. V podkroví jsou umístěny ložnice, dětské pokoje a koupelnami. Celkově je interiér světlý a vzdušný, s dřevěnými podlahami a částečně stropy z pohledového betonu.

Tento rodinný dům je příkladem toho, jak lze spojit tradici a modernu v harmonickém celku, který respektuje charakter místa i potřeby majitelů.