01  Podnikatelské projekty

Interiér Smetanovy obchodní galerie ve Vsetíně

VÍCE O PROJEKTU
01  Podnikatelské projekty

Interiér Smetanovy obchodní galerie ve Vsetíně

Typ projektu
Podnikatelská stavba

Investor
VALATRANS a.s.

Místo
Vsetín

Rok realizace
2019 – 2020

Autoři projektu

Ing. arch. Lukáš Wawrosz – hlavní architekt
Ing. arch. Marek Wojnar
Ing. arch. Marek Pyszko
Ing. arch. Eva Hudzieczková

Fotografoval
Lukáš Legierski, LEGI

Smetanova obchodní galerie nabízí v rámci tří podlaží několik provozních celků, pro které jsme navrhovali interiéry.

Restaurace s pizzerií nabízí sezení v několika možných zákoutích, vytvořené pomocí atypického nábytku. Kdo preferuje exteriérové posezení, tak si může vychutnat oběd v tzv. „japonské zahradě“, která je doplněna o zeleň. Víceúčelový sál je určen pro privátní akce s přímým propojením na restauraci. Dále je zde bowling se 4 drahami. V interiéru převládá dřevo v podobě dubové dýhy, která je doplněná o antracitové prvky.

Celé patro je obslouženo centrální recepcí s posezením. V hotelovém křídle je navrženo malé wellness s vířivkou , 2 saunami a odpočívárnou – zde je interiér laděn čistě do antracitové barvy, doplněn o dřevěné prvky.

Tankovna SO 17 se nachází v přízemí, naproti Smetanovy obchodní galerie. Dominantou je bar, který je obložen přírodním kamenem a uzavírá ho dubová masivní barová deska. Interiérové prvky jsou laděny do tmavě mořeného dubu, v kombinaci s jasanovým obložením a antracitovou keramickou podlahou. Prosklená fasáda je z exteriérové strany opatřena stínícími modřínovými žaluziemi.